Indila – Dernière Danse | SayKoMedya

Indila – Dernière Danse


Adila Sedraïa (d. 26 Haziran 1984 Paris, Fransa), bilinen adıyla Indila, Fransız şarkıcı ve söz yazarı. 24 Şubat 2014’de yayımlanan Mini World albümündeki “Dernière Danse” şarkısı ile Fransa’da en iyi on single listesinde ikinci sırada bulunmaktadır.

Adila Sedraïa 26 Haziran 1984 tarihinde Paris’te doğdu. Müzik kariyerine başlamadan önce Paris’in bir kasabası olan Rugnis’de turist rehberi olarak çalıştı. O zamanlarda şarkı söylemeyi çok sevdiğini fakat müzikle uğraşmak için fırsatların bulunmadığı ifade etmiştir. Sedraia; Fransız Le Parisien gazetesine verdiği bir röportajda, “Indila” adının kendisinin göbek adı olduğunu ve Hint kökenli bir kelime olduğunu söylemiştir. Bunun yanında, babasının Cezayir asıllı, annesinin ise Hindistan, Kamboçya ve Mısır kökenli olarak belirtmiştir.

Etkilendiği isimler arasında, Michael Jackson, Concha Buika, Ismaël Lô, Jacques Brel, ve Hint şarkıcı Lata Mangeshkar bulunmaktadır. Indila, kendisini “Dünya’nın bir çocuğu” olarak tanımladığını ve şarkılarını Fransızca,İngilizce ve bazen de Hintçe söylediğini belirtmiştir.

Indila, 2007 yılından beri prodüktör ve şarkı sözü yazarı Pascal Boniani Koeu ya da bilinen adıyla DJ Skalp ile evlidir.

(Vikipedi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.