Michael Jackson – Beat It | SayKoMedya

Michael Jackson – Beat It


29 Ağustos 1958 Indiana, Gary doğumlu olan Michael Jackson, popun kralı efsanevi şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı, dansçı ve pop yıldızı.

Dokuz çocuklu Jackson ailesinin yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına başlamıştır. Daha sonra 1979 yılında Off The Wall, 1982 yılında Thriller, 1987 yılında Bad, 1991 yılında Dangerous, 1995 yılında HIStory gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmıştır. Albümleri tüm dünyada 140 milyonun üzerinde satmıştır. Michael Jackson sadece stüdyo albümleri olarak 125 milyon albüm satışı ile tüm zamanların en çok satmış müzisyenidir. 55 milyon üzeri satışı ile Thriller, en çok satan albümdür. Dünyanın en çok satan albümler listesinde 5 albümü ile listeye en çok girmiş 1. kişidir. Tamamen kendine ait dansı ile dans olayına yeni bir soluk getirmiş, herkesi etkilemiş ve Michael Jackson danslarını, figürlerini görmek, izlemek, yapabilmek bir klasik haline gelmiştir. Michael Jackson, dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak kabul edilir.

Jackson, ölümünden önceki son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir. Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles’taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma halinde hastaneye kaldırılmış ancak kurtarılamamıştır. Kalp durması olarak sanılan ölüm nedeni olarak, aslında propofol adlı çok güçlü bir anestezi ilacı olduğu açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.