Roger Waters & Eddie Vedder – Comfortably Numb | SayKoMedya

Roger Waters & Eddie Vedder – Comfortably Numb


Henüz çocuk yaşta, babası Eric Fletcher Waters’i savaşta kaybetmesiyle birlikte hayatı tamamen değişti. The Final Cut albümünü babasına adadı. Daha sonraları askeri okuldan kovuldu ve Nükleer Silahsızlanma ile ilgili mücadele veren bir gençlik kolunun lideri oldu. Mimarlık eğitimi almak için Londra’da “The Regent Street Polytechnic”e girdi.Richard Wright ve Nick Mason ile burada tanıştı. The Screaming Abdabs ve The T-Set gibi büyük gruplarla çalıştılar.

Syd Barret’in gruptan ayrılmasından sonra Roger Waters grup lideri oldu. Bu durumu, kendisinin daha fazla ilerlediği için değil de, diğer grup elemanlarının geriye çekilmesiyle gerçekleştiğini söyledi. The Wall albümü oluşmaya başladığı sıralarda, grup elemanlarıyla yoğun tartışmalar yaşadı. Şarkıların bazılarında Richard Wright’ın çalmamasını istedi ve Nick Mason’ı da sürekli nasıl çalması gerektiği konusunda yönlendirmeye çalıştı. Bu tartışmalar, The Final Cut’ın oluşması sırasında Richard Wright’ın gruptan ayrılmasına neden olmuş ve bu nedenle albümün “sound”u diğer Pink Floyd albümlerine göre etkisiz kaldı.

Roger Waters, gruptan ayrılmadan önce, Pink Floyd “The Wall” filminin yapımıyla ilgilendi, fakat her ne kadar başarılı bir yönetmen tarafından yönetilmiş olsa da başarılı bir filmden daha ziyade, “The Wall”un bir “video klip” olduğunu düşündü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.