Türk Yıldızları Bursa'da | SayKoMedya

Türk Yıldızları Bursa’da


Yıllarca her gösterisini sabırsızlıkla beklediğim Türk Yıldızları nihayet 11 Mayıs 2013 tarihinde tekrar Bursa’ya geldiler. Gelecekleri tarihten 15 gün kadar önce bunu öğrendiğimde ise doğal olarak heyecanlandım. Fotoğraf meraklısı biri olarak, onları fotoğraflarda ölümsüzleştirmek istedim.

Gösterinin yapılacağı yer, Bursa Yunuseli Havaalanı olup oturduğumuz yerin hemen dibinde bir yerdeydi. 1 gün önce uçak sesleri duydum ve hemen gidip fotoğraflamak istedim. Hazırlık ve ön çalışma yapıyorlardı. Necati arkadaşımla apar topar gidip izlemek ve fotoğraf çekmek istedik. Necati kompakt makine ile video çekecek ve ben de diğeriyle fotoğraf çekecektim. Aslında çok güzel oldu. Düşündüğümüzden daha iyi. Tek kötü yanı, sesini duyduğumuz uçağın, biz gittiğimizde piste inmiş ve çalışmasını bitirmiş olmasıydı. Ama sorun değil, planör ve helikopterler o gün için bize yetti. Gösteri günü olmadığı için kalabalık değildi, sadece birkaç izleyen vardı o kadar. Helikopter ve planörler bizi farkettiler, elimizde kamera ve fotoğraf makinesi olduğunu gördükleri için bilerek üzerimizde tur attılar. Helikopterin kapısını aralayıp bize bakanlar, planörleri kullananların bakıp gülümsemesi süperdi. Bu, muhteşem bir şey oldu o gün.

Ertesi gün, yani asıl gösterinin yapılacağı tarih olan 11 Mayıs 2013’te 11.30 civarında, yine Necati ile ben, havaalanına girmeye karar verdik. Zaten bütün vatandaşlar o gün yapılacak gösteriye davetliydi. Hava alanından içeri girdik, önce aracımızı park ettik  ama ilk girdiğimiz yeri pek sevmedik. Engelli olduğumdan dolayı oradaki görevliler, bize güzel bir yer verdiler. Ama zaten gösteriler başlayana kadar, yine her yer doldu taştı, yapacak birşey yoktu. Hiç yoktan iyidir dedik ve heyecanla beklemeye başladık. Türk Yıldızlarını beklerken, tadına doyum olmayan bir gösteri izledik. Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada hayran kitlesi oluşturan akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, tek kişilik uçağıyla müthiş bir gösteri yaptı. Adrenalinin tavan yaptığı gösteriyi izlerken donup kaldık. Gurur duyduk.

Hava bozuktu ve Türk Yıldızlarının gösteri yapmasına pek elverişli değildi diye düşünüyorum. Bir keşif uçağı gelip Türk Yıldızlarına gösteri yapmalarında sakınca olup olmadığını bildirecekti. Nihayet Yenişehir’den havalanan bir keşif uçağı geldi ve Yunuseli’ndeki hava şartlarının nasıl olduğunu bildirmek üzere tekrar geri gitti. 5-10 dk kadar sonra da heyecanla beklediğimiz Türk Yıldızları nihayet geldi. Heyecan doruk noktadaydı. Nefes kesici, muhteşem gösterilerini doyasıya izlemek ve konsantre olmak varken, fotoğraf çekmeye yoğunlaşmak, aslında biraz sıkıntılı bir olaydı. Fotoğraf ve Türk Yıldızları tutkunu olduğum için ikisini bir arada gerçekleştirmeyi denedim. Fena olmadı. Bazen fotoğraf çektim, bazen de izlemeye yoğunlaştım. Orada toplanan binlerce insanın hatırına en azından birkaç uçuş denemesi yapalım, kırmayalım dediklerini duyar gibi oluyorum. Sonsuz teşekkürler TÜRK YILDIZLARI. Sadece 5 dakika izledik sizi ama en azından beni şarj ettiniz, bu şarj bana bir kaç yıl gider. Lütfen tekrar gelin. SİZİNLE HER TÜRK GURUR DUYUYOR…!!!

Fotoğraf galerisi ve slayt video hazırlayarak sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.